Kadınlara özel spor salonu konseptimiz, hem makinaların kadın fizyolojisine ve anatomisine uygun tasarlanmış olmasından, hem de kadınların rahat, samimi bir ortamda, güvenle ve huzurla spor yapmasını sağlama düşüncesinden hareketle oluşmuştur. Kadınlar için spor salonumuz, sadece spor yapıp çıktıkları bir fitness salonu değil, yeni arkadaşlıkların ve rahat bir sohbet ortamının oluştuğu, kafesinde oturup bir şeyler yiyip içtikleri, kısacası bedenen ve ruhen rahatlayıp, günlük stresten uzaklaştıkları bir çeşit kadın kulübü olarak ta adlandırılabilecek bir mekandır.

İstasyon çalışması 30 sn.de bir müzikle beraber duyulan “bip” uyarı sesi ile yapılmaktadır, her “bip” te istasyon değiştirilir. Böylece, ara istasyonlarda kardiovasküler egzersizle hızlı kalori yakarken, ana istasyonlarda da kas ve kemik yapımızı güçlendirir, 30 saniyelik periyotlarda yer değiştirdiğimiz için de eğlenerek, canımız sıkılmadan spor yapmış oluruz.

Ayrıca, aynı egzersiz programı içinde hem büyük kas gruplarımızı çalıştırıp, hem de kardiovasküler egzersiz yapmak, sağlığımız ve form kazanmamız için en uygun çalışma şeklidir.

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) yaptığı açıklamaya göre, ısındıktan sonra yapılan, 30 dakikalık düzenli  egzersiz, bir insanın sağlıklı, zinde ve formda kalması için gerekli ve yeterlidir. Aslolan, spor salonlarında geçirilen sürenin uzunluğu değil, kalitesi ve içeriğidir. Bilinçsizce yapılan egzersizlerde kilo vermek yerine kilo alabilir, incelmek yerine kalınlaşabilir, sağlıklı olmak yerine sağlığımızdan olabiliriz.

Portakal Spor Salonlarında ise hem üyelerimizle bilinçli olarak birebir ilgilenildiği için, hem de hidrolik fitness aletlerimizin 15-80 yaş arasındaki bütün hanımlar için güvenli ve verimli olduğu için, burada geçirilen 30 dakikalık süre beraberinde çok faydalı sonuçlar getirmektedir.

Üyelik başlangıcından yaklaşık 2 hafta sonra üyelerimiz vücutlarında meydana gelen olumlu değişiklikleri fark ederek beyan etmeye başlamaktadırlar.Bu değişimler, hem hareket kabiliyetlerindeki artış, hem kronik iskelet ve kas ağrılarından kurtulma, hem de incelme şeklinde olmaktadır. Ayrıca, Portakal Spor üyeleri, egzersiz esnasında doğru nefes alıp vermeyi de öğrenip, günlük hayatlarının akışında da alışkanlıktan dolayı aynı teknikle nefes alıp verdikleri için, çok daha az yorulup, daha bol oksijenli ve mutlu bir hayat sürmektedirler.

Şu içinde bulunduğumuz günlerde, maliyet fiyatlarıyla franchise vererek, hem bütün kadınlara spor yaptırmayı, hem kadınlarımıza kendi işlerinin sahibi olma ve istihdam imkanı sağlayarak, tüm kadınlarımızın refah, sağlık ve mutluluk çıtalarını yükseltmeyi hedefledik. Bu nedenle çok uygun franchise ücretimizden faydalanmak ve şehrinize veya ilçenize Portakal’ı ilk taşıyan kadın girişimci olmak için bizimle iletişime geçiniz.

Kadınların kas ve anatomik yapılarına uygun spor aletlerinin inovasyonunu yapan Portakal Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Zincirlerinin kullandığı, vücudu şaşırtma metoduna dayalı PS Sistemi,  kadınların yeni gözdesi.

PS Sistemi, egzersiz esnasında “Vücudu şaşırtma” prensibiyle hareket edildiği için diğer sistem ve egzersizlere göre çok daha hızlı yağ yakılarak incelme sağlanıyor. Monotonluktan uzak ve eğlenceli olması da programın bir başka avantajı. Portakal Spor Salonları’nın en belirgin özelliği 18 istasyondan oluşması ve günde sadece 30 dakikada spor faaliyetine olanak sağlaması. Portakal Spor Salonları’nda uygulanan programda her 30 saniyede bir duyulan “bip” sesi ile istasyon değiştiriliyor. Bedeni fazla zorlamadan, 30 sn.de istasyon değiştirilmesiyle yapılan egzersizlere uyum sağlamaya çalışan vücut ezbere gitmeksizin her aşamada maksimum performans alınmasını sağlıyor. Bu sayede rutin ve sıkıcı bir program yerine istasyon çalışmasıyla Portakal Spor üyeleri daha keyifli vakit geçiriyor.

Hidrolik Fitness, Amerika’da ve Batı Ülkelerinde oldukça popülerdir. Normal fitness aletlerinden daha kısa sürede daha fazla etki gösterir. Hidrolik Fitness ekipmanlarıyla yapılan istasyon çalışması, vücudu şaşırtarak, spor yapan kişileri sıkmadan oldukça etkili bir şekilde yağ yaktıran bir egzersiz programıdır.

En yakın Portakal Spor'u bul!